Ana Sayfa / Sorgulama / SSK Prim Günlerini Öğrenme

SSK Prim Günlerini ÖğrenmeSSK Prim Günlerini Öğrenme

Diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi  ssk prim gün sorgulama  ve diğer  e-sgk üzerinden yapılan sorgulamaların çoğuna kısıtlama getirildi.  Bazı bilgileri  Sosyal Sigortalar Kurumuna Ait olan sistemden yapabiliyoruz.  Fakat  özellikle TC  kimlik bilgisi gerektiren durumlarda  Bilgi güvenliği açısından artık tüm bu sorgulamalar  e-devlet sistemi üzerinden yapılması  gerekmektedir.

E-devlet sistemi üzerinden SSK Prim Sorgulama:  Yukarda da bahsettiğimiz üzere  Çalışan yani 4A lı lar  ssk günlerini öğrenmek için e devlet üzerinden sorgulama yaparak öğreneceklerdir.  Bunun için aşağda bu durumu adım adım anlatmaya çalıştık. 

SSK Prim Günlerini Öğrenme
SSK Prim Günlerini Öğrenme

E-devlet Şifresi:  Bir çoğumuz ptt’den e devlet şifresi almak  , bu şifreyi alsak bile onu saklamak çok zor geliyor. Bu yüzden eğer bir internet bankacılığı şifreniz var ise  https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris   Bu Linkten girip  tıkpkı  banka hesabınıza gitiyormuş gibi  e devlet sistemine girebilirsiniz.

 

Sisteme Giriş yapıldıktan sonraki gerekli adımlar.

Resimde Görüldüğü üzere ana sayfanın sol tarafında yer alan E-HİZMETLER Linkini tıklayın daha sonra S  Harfine tıklanarak   Sosyal Güvenlik Kurumuna Ait  Sorgulama menüsünde  4A Hizmet Dökümü  Linkinden prim günlerinizi öğrenebilirsiniz.


Hakkında admin

Ayrıca bakınız

Bağkur Sorgulama

Bağkur Sorgulama Bağkur  Diğer adıyla 4-B   Kendi işi olan ; Esnaf ,şirket ortağı, Yönetim kurulu ...

Bir cevap yazın