Ana Sayfa / Emeklilik / Bağkur Yaştan Emeklilik

Bağkur Yaştan EmeklilikBağkur Yaştan Emeklilik

Yaştan Emeklilik Nedir:  yaştan emeklilik  primi eksik fakat yaşı ilerlemiş kişilerin emekli olmasını sağlayan bir emeklilik sistemidir.  Yaştan emeklilik diğer bir ismi ise kısmı emeklilik tir.  Bağkur Yaştan Emeklilik  Normal emekliliğe göre daha az maaş alırlar.. Bağkur da 3600 güne göre emeklilik hakkı yoktur.  en erken 15 yıl Hizmet süresi ve 5400 prim günü  tamamlamış olması gerekmektedir.  Aşağıdaki tablolarda  bayan ve erkeklerin bağkur yaştan emekli nasıl olacakları  tablolarda anlatılmıştır.

Erkeklerin Bağkur’dan 5400 gün ile emeklilik şartları:
01.10.199 tarihi itibari ile 23 yıldan fazla Emeklilik süresine sahip olan erkek sigortalılar eskiden olduğu gibi YAŞ ‘a bağlı olmadan emekli olacaklardır.Yukarıdaki şartı yerine getirmeyenler ise 55 yaşını ve 15 yılını tamamlamalarına kalan süreye göre hangisi daha geç ise o tarihe göre aşağıdaki tablodaki yaşlarından kısmi emekli olacaklardır.Bağkur Yaştan Emeklilik Hesaplama

 

bagkur-yastan-emeklilik-erkekler

 

Bayanların  Bağkur’dan 5400 gün ile emeklilik şartları:
01.10.199 tarihi itibari ile 18 yıldan fazla Emeklilik süresine sahip olan erkek sigortalılar eskiden olduğu gibi YAŞ ‘a bağlı olmadan emekli olacaklardır.Yukarıdaki şartı yerine getirmeyenler ise 55 yaşını ve 15 yılını tamamlamalarına kalan süreye göre hangisi daha geç ise o tarihe göre aşağıdaki tablodaki yaşlarından kısmi emekli olacaklardır.

bayan-bagkur-yastan-emeklilik
bayan-bagkur-yastan-emeklilik

Hakkında admin

Ayrıca bakınız

Bağkur Emeklilik 4-B

Bağkur Emeklilik 4-B Kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar ile köy ve mahalle muhtarlarına yaşlılık ...

Bir cevap yazın