Ana Sayfa / Sorgulama / Bağkur Yapılandırma Ödemesi

Bağkur Yapılandırma ÖdemesiBağkur Yapılandırma Ödemesi

Bağkur yapılandırma ödemesi  için  öncelikle  yapılandırma yaptığınız  6552 4/B Yapılandırma Ödeme planını almanız   ve taksitlerinizi bilmeni  gerekmektedir.

Yapılandırma ödeme planında  talep tarihinden Bağkur Borcu, Borç aslı  ,  taksitlendirme farkı gibi bilgiler gözükecektir.Dikkat etmeniz gereken en önemli konular ;  Taksit ödeme süresinin son gününe kadar ödeme yapabilmektesiniz,

Bir takvim yılı içinde İkiden fazla çok zor durum olmaksızın ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma hakkı kaybolacaktır.   İki taksit ten fazla ödememeniz halinde  yapılandırma bozulacak ve gecikme zammıyla birlikte ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Bağkur Yapılandırma Taksit  Nasıl Öderim

Bilgi Notu:  6552 Sayılı kanun uyarınca taksit ödemelerinin anlaşmalı banka şubeleri, ptt şubelerine ödenmesi sırasın da  , taksitler için yapılan ödemeler cari ay prim borcundan hatalı olarak mahsup edilmemesi için özellikle  “  YAPILANDIRMA TAKSİT ÖDEME”  veya GEÇİCİ 17 MADDE İHYA ÖDEME  olduğunu mutlaka söyleyiniz.

 bagkur-yapılandırma-taksit-günleri

Bankadan Ödeme :   Eğer intenet şubesi kullanmıyorsanız  banka veznesinden 6552 4/b Yapılandırma borcumun taksidini ödemek istediğinizi belirttiğinizde   ve  TC kimlik numaranızı verdiğinizde  taksit tutarı tahsil edilecektir.

İnternet Bankacılığından  Bağkur Yapılandırma Ödeme:   İnternet bankacışığı kullanıyorsanız  her bankanın  kendine ait  bir ödeme ekranı vardır.

 

Kredi Kartı İle  Bağkur Prim Ödemesi :   Kredi kart ile   bağkur primlerinizi ödemek için öncelikle SGK’nım borç ödeme sayfasına  https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf


Hakkında admin

Ayrıca bakınız

SSK Prim Günlerini Öğrenme

SSK Prim Günlerini Öğrenme

SSK Prim Günlerini Öğrenme Diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi  ssk prim gün sorgulama  ve diğer  ...

Bir cevap yazın