Ana Sayfa / Sorgulama / Bağkur Borç Sorguama

Bağkur Borç SorguamaBağkur Borç Sorguama

Bağkur Borç Sorgulamak için  SGK’nın olnline tahsilat sayfasından BAĞKUR BORÇ SORGULAMA yapabilir ve ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.Bağkur Borç Sorgulama Bağkur Borç sorgulama bankalar üzerinden ve  e devlet üzerinden verilmektedir.  aşağıda esgm den ve sgk sisteminden nasıl sorgulama yapılması gerektiği anlatılmıştık fakat artık  bağkur borçlarınız  e devlet üzerinden  veya  internet bankacılığı kullanıyor iseniz  bankadan sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Bağkur Prim Affı: Nisan 2015 Sonu itibarıyla 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan Bağ-Kur’lular, prim borçlarını 3 ay içinde ödememesi veya yapılandırmaması halinde sigortalılıkları durdurulacak.E-devlet üzerinden bağkur borç sorgulama:

E-devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu   linkine girip  4B Borç durumu linkine girdiğimizde  size toplam borcunuzu sorgulayabileceksiniz

bagkur-borc-sorgulama
bagkur-borc-sorgulama

İnternet Bankacılığı Üzerinden Bağkur Borç sorgulama:   İntenet bankacılığına girdiğinizde  genelde her bankanın bağkur borç sorgulama menüsü   farklıdır.  Fakat genellikle  ÖDEMELER-SGK ÖDEMELERİ  kısmandan sorgulama yapamabilirsiniz.  Giriş yaptığınızda  geçmiş dönem bağkur borcu  ve ya bağkur prim borcu  sorgulamasını kullanarak   bağkur prim borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

 

 


Hakkında admin

Ayrıca bakınız

SSK Prim Günlerini Öğrenme

SSK Prim Günlerini Öğrenme

SSK Prim Günlerini Öğrenme Diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi  ssk prim gün sorgulama  ve diğer  ...

Bir cevap yazın